SG-51P 18.0000MC
5S-SG-51P 18.0000MC
SG-51P 18.0000MC
OSC XO 18.000MHZ CMOS TTL PC PIN
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | SG-51 |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max): | 23mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 14-DIP, 4 Leads (Full Size) |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.250" W (19.81mm x 6.36mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |